KONCERTY

Era Jazzu przedstawia Aquanet Jazz Festival
5-9 kwietnia 2017, Poznań


Niezwykłe ciekawie zapowiada się kolejna, festiwalowa edycja poznańskiej Ery Jazzu. Program obejmuje zarówno koncerty wielkich gwiazd, jak i szeroką prezentację najciekawszych jazzowych zjawisk i trendów oraz - co dla całego projektu niezwykle ważne - promocję poznańskiego środowiska jazzowego. I to nie tylko poprzez koncerty najciekawszych grup i muzyków, ale także poprzez liczny udział entuzjastów tej muzyki w festiwalowych imprezach. Klubowe koncerty w Blue Note oraz Piano Bar, galowe recitale w prestiżowych salach (aula UAM, CK Zamek) oraz okolicznościowe wydawnictwa i projekty specjalne, doroczna nagroda Ery Jazzu to najważniejsze propozycje wiosennego Aquanet Jazzu Festival.


"Era Jazzu prowadzi swoje projekty w Poznaniu tworząc ekskluzywna markę na kulturalnej mapie miasta i regionu - mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu - Dla tego, wieloletniego pomysłu realizowany jest Poznań Jazz Project obejmujący nie tylko specjalnie przygotowane koncerty, ale także kompozycje oraz wydawnictwa płytowe. Organizujemy koncerty z udziałem światowych gwiazd, przygotujemy projekty specjalne, wydajemy CD-katalogi oraz przyznaję poznańskim muzykom doroczne nagrody Ery Jazzu. Cieszę się, że impreza cieszy się ogromnym powodzeniem, wspaniałymi recenzjami oraz doskonałymi opiniami. Festiwalowa Era Jazzu bardzo mocno wpisała się w artystyczny koloryt Poznania i jest postrzegana jako ważna impreza z ogromnych bagażem artystycznych prezentacji oraz nieszablonowych projektów specjalnych".


Wiosenna edycja Ery Jazzu (5-9 kwietnia) zaprezentuje w Poznaniu kwartet wybitnego gitarzysty i laureata tegorocznej Grammy - Johna Scofielda, specjalny projekt legendarnego francuskiego skrzypka Jean-Luc Ponty’ego, premierowe trio popularnej i charyzmatycznej pianistki i wokalistki Patricii Barber, specjalny projekty Poznań Jazz Philharmonic Orchestra oraz laureata nagrody Ery Jazzu 2017 - kompozytora i dyrygenta Piotra Scholza. W klubowych koncertach i na jedynych koncertach w Polsce pojawią się m.in. nowojorska gitarzystka Leni Stern oraz trio Kiss The Sky - amerykańskiego gitarzysty Jean-Paula Bourelly’ego.
Niekwestionowaną gwiazdą festiwalu jest Patricia Barber. Amerykańska pianistka i wokalistka cieszy się w Polsce ogromną popularnością oraz sporym uznaniem. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowała się w poznańskiej auli UAM w 1996 roku wzbudzając ogromny zachwyt dla swojej sztuki. Bohaterem jazzowej gali będzie francuski wirtuoz skrzypiec Jean-Luc Ponty, który weźmie udział w warsztatowej formacji Poznań Jazz Philharmonic Orchestra kierowanej przez laureata tegorocznej nagrody Ery Jazzu - Piotra Scholza.
Klubowe koncerty, galowe recitale w prestiżowych salach oraz okolicznościowe wydawnictwa i projekty specjalne, doroczna nagroda Ery Jazzu - to najważniejsze propozycje wiosennego festiwalu.


Partnerem Strategicznym Ery Jazzu jest Aquanet S.A.
Projekt realizowany jest przy współpracy Miasta Poznań.